Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo
škola s rozšířenou výukou informatiky
5. třída 1 hodina týdně

6. třída 2 hodiny INF týdně
7. třída 2 hodiny INF týdně
8. třída 2 hodiny INF týdně
9. třída 2 hodiny INF týdně
www.zssromotovo.cz, drabek@zssromotovo.cz
informatika.zssromotovo.cz

Jméno: Heslo:  Zaregistrovat se
Skola Google Wikipedia Co je Co Encarta
 
 
 
 
                     Dnes je , svátek má , zítra   
Hlavní nabídka
Právě přibylo
Právě připojení
1 nepřihlášený
0 přihlášených .

Zde se můžete přihlásit nebo zaregistrovat!.
Články po tématech
Odkazy

Moodle
TESTY DO INFORMATIKY
Učebnice pro 5. třídy
Učebnice pro 6. třídy
Učebnice pro 6. a 7. třídy-GRAFIKA
Učebnice pro 7. třídy
Učebnice pro 8. třídy/1
Učebnice pro 8. třídy/2
Učebnice pro 9. třídy
Učebnice Internet
Učebnice Frontpage

Učebnice Audio
Učebnice Video
Učebnice pro školení WORD
Učebnice pro školení EXCEL
Učebnice pro školení GRAFIKA

PROJEKTY
Projekt SIPVZ 2003
Projekt SIPVZ 2004
Projekt SIPVZ 2006

Informatika

Zadání pro právě probíhající soutěže

 Zavřít stránku
Počet přečtení: 3290

 SOUTĚZ O NEJLEPŠÍ BLOG
Ve spolupráci s třídními učiteli vyhlašuji soutěž o nejlepší blog
Soutěží se ve všech třídách s rouzšířenou výukou INF. V každé třídě třídní učitel a já vyberenme nejlepší blog, který bude ceněn věcnými cenami

FOTOSOUTĚŽ JARO
Naše škola vyhlašuje fotosoutěž JARO
Zachyťte JARO na fotografii (deatil, polocelek, celek) např. (Květiny, tající led nebo sníh, jarní krajina, mláďata, .... )
ax. 5 fotografií, odevzdávejte na USB nebo e-mailem.

FOTOSOUTĚŽ PRÁZDNINY
Naše škola vyhlašuje fotosoutěž PRÁZDNINY
Zachyťte svém prázdniny na fotografii (deatil, polocelek, celek) např. (dovolená s rodiči, krajina, sport, výlety, koupaní, tábory, opíkání buřtů, léto, sklizeň, koncerty, poutě, ......)
Max. 5 fotografií, odevzdávejte na USB nebo e-mailem.

FOTOSOUTĚŽ PODZIM
Naše škola vyhlašuje fotosoutěž POZDIM
Zachyťte podzim na fotografii (deatil, polocelek, celek) např. (listí, krajina, déšť, mlha, západy slunce, východy slunce, kaluže, .... )
Max. 5 fotografií, odevzdávejte na USB nebo e-mailem.

FOTOSOUTĚŽ ZIMA
Naše škola vyhlašuje fotosoutěž ZIMA
Zachyťte zimu na fotografii (deatil, polocelek, celek) např. (sníh, námrazu, rampouchy, lyžování, snowdoardování, sněhukáky, sněžení, koulování .... )
Max. 5 fotografií, odevzdávejte na USB nebo e-mailem.

FOTOSOUTĚŽ HRANICE - životní prostředí (téma se každý rok mění)
V rámci podpory osvěty o problematice životního prostředí a zvyšování povědomí dětí a mládeže o životním prostředí bude Město Hranice, odbor životního prostředí, pořádat u příležitosti "Světového dne životního prostředí" ve dvoraně Zámku v Hranicích fotosoutěž na téma: .....
Na soutěžní výstavě fotografií žáků, studentů a učňů hranických škol se každé školské zařízení může prezentovat max. třemi fotografiemi s tématikou ...
Fotografie musí být rozměru formátu A3 (297x420mm) bez rámečku. Fotografie budou barevné a lesklé.

SOUTĚŽ SMAJLÍK
Naše škole pořádá vědomostní soutěž zaměřenu na oblast ICT. Soutěž má dvě části teoretickou a praktickou. V teoretické části žáci odpovídají na otázky, luští křížovky, řeší testy, dolňují věty. V praktické části potom řeší úkoly na PC - vyhledávání na internetu, práce s textem, práce s tabulkou, práce s prezentací, HTML, grafiku. Soutěž se vyhodnucuje součtem bodů z obou částí.

SOUTĚŽ MALUJEME MYŠÍ
Naše škole pořádá výtvarnou soutěž zaměřenou na grafiku vytvářenou na PC. Soutěž má dvě části domácí a soutěžní. V domácí části žáci malují nebo kreslí obrázek na zadané téma. Tento obrázek pak zašlou e-mailem nebo donesou přímo na soutěž. Soutěžní práci malují ve škole na PC. Téma dopředu neznají a dozví se jej až v den soutěže. Témat bývá více, aby si žáci mohli vybrat. Na soutěžní práci mají žáci 3h. Využívají přitom jen malbu nebo kresbu. Nesmí se jednat o opravené fotografie. Pracují v programech, které jsou volně dostupné malování, ARTRAGE, GIPM, PAINT.NET, popřípadě vlastní, pokud se jedná o free aplikaci (freeware, GNU, GPL). Soutěž vyhodnocuje porotora složená zástupce školy 1. stupeň,
zástupce školy 2. stupeň, zástupce vedení školy, zástupce Městského úřadu, zástupce ZUŠ hranice, zástupce fotoateliéru MIJOKA.

FOTOSOUTĚŽ HRANICE
Naše škole pořádá fotosoutěž zaměřenou na naše město Hranice. Soutěž má pokaždé jiné zaměžení např. voda - řeky, potoky, kašny, stará architektura, zapadlé uličky, noční Hranice, kontrasty, podzim v Hranicích. Soutěžní fotografie žáci fotí v den soutěže. Téma dopředu neznají a dozví se jej až v den soutěže. Mohou používat jakoukoliv fotografickou techniku. Fotografie nesmí být upraveny, kromě běžných úprav jako je ořez nebo převod na černobílou fotografii. Žáci odevdají 4 fotografie. Soutěž vyhodnocuje porotora složená zástupce školy 1. stupeň,
zástupce školy 2. stupeň, zástupce vedení školy, zástupce Městského úřadu, zástupce ZUŠ hranice, zástupce fotoateliéru MIJOKA.

SOUTĚŽ NEJLEPŠÍ ANIMACI
Naše škole pořádá výtvarnou soutěž zaměřenou na animaci vytvářené na PC. Soutěž probíhá na zadané téma (velikonoce, vánoce, výukové animace, fotoanimace, .......)
. Žáci pracují na animaci na zadané téma. Hodnotí se nápad, kvalita provední animace, počet snímků, plynulost animace.

SOUTĚŽ NEJLEPŠÍ KOLÁŽ
Naše škole pořádá výtvarnou soutěž zaměřenou na koláže vytvářené na PC. Soutěž probíhá na zadané téma (sběr starého papíru, vánoční jarmark, já a PC, já, školní parlament, ....)
. Žáci pracují na koláži na zadané téma. Hodnotí se nápad, kvalita ořezu jednotlivých vrstvev, použití vlastních fotogafií, počet vrstev, celkový vzhled. Práci odevzdávají ve formátu, kde lze prohlížet jednotlivé vrstvy PSP, XCF, PSD, ....

SOUTĚŽ NEJLEPŠÍ PF
Naše škole pořádá soutěž zaměřenou na tvorbu vánočních PF. Žáci PF mohou namalovat ne vyfotografovat.
Žáci pracují na PF doma. Hodnotí se nápad, kvalita ořezu jednotlivých vrstvev, použití vlastních fotogafií, počet vrstev, celkový vzhled.

SOUTĚŽ NEJLEPŠÍ VÝUKOVÝ PLAKÁT
Naše škole pořádá soutěž zaměřenou na tvorbu výukových plakátů. Žáci plakáty vytváří v textových ne grafických editorech. Očekává se použití vlastních fotografií, pokud je to možné. Plakáty vytváříme otočené na šířku. Na plakátech žáci pracují s konzultantem. Konzultantem je nějaký učitel naší školy, který plakát zadá, a řeší s žákem jeho vzhled a obsah. Konzultan žákovi radí a opravuje chyby. Konzultan je zároveň zadavatelem, jedná se tedy o práci na zakázku. Konzultant pak práci hodnotí. Nejlepší práce jsou vytištěny a používají se pro výuku v naší škole.

VIP INFORMATIK
Naše škola vyhodnocuje na konci školního roku nejlepší žáky z oblasti informatiky. Tto žáci dostávají hodnotné ceny od školy a našich sponzorů. Ceny získávají žáci, kteří uspění v nějaké soutěž krajského nebo celostátního významu, dále ceny získávají žáci, kteří si vzorně plní své povinnosti do informatiky, jsou aktivní, pracují navíc, pracují ve školních novinách, nebo v týmech pro školní rádio a televizi, .....
Tato cena je nejvyšší ocenění, jaké lze na naší škole získat.

  
Založeno na Logo PostNuke © Centrum ADMIN Logo centra Pošta Webmaster

ZŠ HRANICE, Šromotovo nám.177, HRANICE okr. Přerov
tel. 518601898, fax: 581601333, mail: srom@srom.hranet.cz


Page created in 0.201637029648 seconds.